Gereformeerde Kerk

Emmeloord

 

Historisch overzicht
14-10-45 Instituering van de Gereformeerde Kerk in de Noordoostpolder.
04-02-49 Eerste vergadering van de kerkenraad in de pas betrokken pastorie aan de Abelenlaan 29, te Emmeloord.
18-08-49 Eerste vergadering van de kerkenraad in de nieuwe kerkzaal "Pro Ecclesia", Abelenlaan 31, te Emmeloord.
01-06-59 Splitsing van de Gereformeerde Kerk in de Noordoostpolder in  vier kerken, nl. Creil, Emmeloord, Marknesse en Nagele. Ds. Bomhof blijft verbonden aan de kerken van Marknesse en Nagele. Ds. Versteeg aan die van Creil en Emmeloord.
03-06-60 Het nieuwe kerkgebouw in Emmeloord wordt officieel in gebruik genomen.
01-04-62 Beëindiging van de overeenkomst tussen de kerken van Creil en Emmeloord over het gezamenlijk beroepen en onderhouden van een predikant.
15-12-68 Voor de eerste keer na de breuk  (ngk-gkv) wordt een woorddienst gehouden; deze vindt plaats in de gemeentelijke technische school.
19-01-69 Met behulp van de kerk van Nagele worden ambtsdragers bevestigd.
20-08-69 Opnieuw wordt een overeenkomst gesloten met de kerk van Creil tot het samen beroepen van een dienaar des Woords.
01-08-72 Ds. E. Koop legt de eerste steen voor het nieuw te bouwen kerkgebouw.
21-12-72 Het kerkgebouw "Pro Rege" wordt in gebruik genomen.
23-06-80 Na uitbreiding en verbouwing wordt het kerkgebouw "Pro Rege" opnieuw in gebruik genomen.
01-09-80 Beëindiging van de overeenkomst tussen de kerken van Creil en Emmeloord over het gezamenlijk beroepen en onderhouden van een predikant.
31-10-85 Herdenking 40-jarige instituering van de Gereformeerde kerk in de Noordoostpolder.
01-07-95 Samenvoeging van de gemeente van Creil met de gemeente van Emmeloord.
14-10-95 Herdenking 50-jarige instituering van de Gereformeerde kerk in de Noordoostpolder.
03-11-95 Feestelijke opening vernieuwde kerk "Pro Rege"
04-03-99 Instelling 2e predikantsplaats (in sectie Noordoost)
24-03-00 Ingebruikname van het nieuwe orgel.
01-01-04 Invoering dubbele diensten.
16-08-09

Invoering enkele middagdienst, de dubbele ochtenddiensten blijven gehandhaafd.

1-3-2013

Samenvoeging van de gemeente van Nagele met
Emmeloord

 

Overzicht predikanten vanaf instituering

Ds. C.G. Bos

geboren 13-09-1909
intrede 20-04-1947 daarvoor Uithuizermeedenafscheid
afscheid 13-03-1957 vertrek naar Zwolle

overleden 06-04-1988

Ds. J. Bomhof geboren 31-01-1926
intrede 13-03-1957 daarvoor Uithuizen
na splitsing op 1 juni 1959 verbonden aan de kerken te Marknesse en Nagele
overleden 18-07-1989
Ds. A.G. Versteeg geboren 03-01-1925
intrede 09-05-1957 daarvoor Arum
afscheid 10-01-1965 vertrek naar Stadskanaal
overleden 08-08-2009
Ds. G. van Keulen geboren 07-04-1934
intrede 04-06-1965 daarvoor Waardhuizen
niet meegegaan met de breuk in december 1968
Ds. E. Koop geboren 29-08-1912
intrede 30-08-1970 daarvoor Daarlerveen
afscheid 31-08-1980 emeritaatoverleden 15-05-1990
Ds. J.W. van der Jagt geboren 18-11-1954
intrede 12-05-1985 daarvoor Doesburg en Doetinchem
afscheid 08-03-1992 vertrek naar Dalfsen
Ds. P.L. Voorberg geboren 22-01-1954
intrede 13-03-1994 daarvoor Rouveen
Ds. R. Tigelaar

geboren 09-12-1965
intrede 25-06-2000 daarvoor Pernis/Albrandswaard
afscheid 16-10-2005 vertrek naar Hardenberg-Baalderveld.

Ds. A.J. Haak geboren 28-12-1970

Intrede 17-07-2011 daarvoor Driesum c.a.

Ds. D. Mak

geboren 26-02-1964

sinds 01-10-2011 als zendeling verbonden aan de

kerk te Emmeloord, daarvoor als zendeling

verbonden aan de kerk te Hoek, intrede 16-10-2011